İşyerlerini Birleştirmek Suretiyle Tek Dosyada İşlem Görmek İşveren Açısından Avantajlı mı?

Soru: Ankara’ da bulunan işyerlerimizi birleştirmek suretiyle tek dosyada işlem görmesini SGK’dan talep etmemiz yararlı olur mu?

Cevap: Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nin 27. maddesine göre, aynı ilde olmak ve işveren tarafından yazılı olarak talep edilmek kaydıyla, devamlı mahiyette işlem gören veya görecek olan aynı işverene ait iş kolu kodu aynı olan ve 5510 sayılı Kanunun 4. maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran tüm işyerlerinin, birleştirilmek suretiyle tek dosyada işlem görmesine Kurumca (SGK)  izin verilebilir; birden fazla ünite bölgesinde işyeri bulunması halinde ise tek dosyanın işlem göreceği ünite, Kurumca belirlenir.

https://vergialgi.net/sosyal-guvenlik/isyerlerini-birlestirmek-suretiyle-tek-dosyada-islem-gormek-isveren-acisindan-avantajli-mi/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.